Rekonstrukcja / protetyka paznokcia

  • Rekonstrukcja / protetyka paznokcia

    Rekonstrukcja / protetyka paznokcia

Uszkodzenia mechaniczne powstają najczęściej na skutek uderzenia w palec, co może skutkować przy usunięciu krwiaka podpaznokciowego zejściem całości lub części paznokcia.

Wiele uszkodzeń paznokci obserwujemy  po chirurgicznym zrywaniu wrastających paznokci. Co stanowi w większości przypadków uszkodzenie macierzy i łożyska, a to z kolei skutkuje brakiem prawidłowego wzrostu lub zahamowaniem odrostu naturalnej płytki.

W przypadku paznokci zmienionych chorobowo najczęściej mamy do czynienia z ubytkami na paznokciach zdrewniałych, grzybiczych oraz paznokciach dotkniętych onycholizą czyli oderwaniem się płytki paznokciowej od łożyska.

W jakich przypadkach stosujemy rekonstrukcję / protetykę?

W wyniku wieloletniego doświadczenia możemy stwierdzić, że we wszystkich przypadkach można wykonać rekonstrukcję lub zrobić protetykę czyli założyć protezę paznokcia (uszkodzenia mechaniczne, onycholiza, zmiany wywołane chorobami).

Przez co uniemożliwiamy podrażnienia, które mogły by powstać w wyniku noszenia skarpet lub obuwia, a co za tym idzie unikamy wystąpienia stanów zapalnych i bolesnych obrzęków palca.

Przeciwwskazaniem do wykonania rekonstrukcji są paznokcie z grzybicą potwierdzoną badaniem mykologicznym. Takie paznokcie należy wcześniej wyleczyć, oczyścić, a potem poddać rekonstrukcji.

Podolog Gorzów
    • Slider 26
    • Slider 27