Plastyka wałów okołopaznokciowych

  • Plastyka wałów okołopaznokciowych

    Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów paznokciowych - ratunek dla problematycznych paznokci

Plastyka wałów okołopaznokciowych to metoda zaliczana do chirurgii podologicznej. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Zabieg zmodyfikował i ulepszył Adrian Arkada, wynalazca Kostki i Metody Arkady. Plastyka przeznaczona jest dla osób, u których wszystkie wcześniejsze metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów lub wymagają częstych korekt. Jest zalecana szczególnie w przypadku występowania tendencji do wrastania paznokci, u pacjentów obciążonych genetycznymi predyspozycjami lub mających inne zmiany, np. kostne. Plastykę często stosuje się również jako metodę dodatkową, pomocniczą przy leczeniu wrastających paznokci. Z naszej praktyki wynika, że ponad 90% pacjentów po plastyce wałów nie obserwuje już więcej tendencji do wrastania paznokci.

Dla kogo wskazana jest plastyka wałów?

Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się zazwyczaj w przypadku, w którym w wyniku długotrwałego ucisku wrastającego paznokcia na sąsiadującą tkankę skórną, doszło do jej przerostu. Dlaczego tak się dzieje? Jednym słowem przerost ten jest naturalnym sposobem obrony naszego organizmu, który ma zapobiec przerwaniu tkanki. Przerośnięty wał często uniemożliwia „złapanie odpowiedniego toru wzrostu” przez paznokieć, co skutkuje tym, że nadal rośnie on niepoprawnie i wbija się w tkankę. Aby tego uniknąć, wykonujemy plastykę przerośniętych wałów okołopaznokciowych.

Plastyka wskazana jest:

  • pacjentom, którzy w wyniku wrastania paznokcia, mają przerośnięte wały paznokciowe,
  • pacjentom, którzy pomimo terapii muszą regularnie wykonywać korekty Metodą Arkady lub okresowo wznawiać terapię klamrami pacjentom z predyspozycjami genetycznymi do wrastania paznokci,
  • pacjentom z dużymi stanami zapalnymi.

Plastykę wałów okołopaznokciowych stosuje się nie tylko w przypadku wrastających paznokci, ale również w problemach z powtarzającą się zanokcicą lub w przeciągającym się zapaleniu wałów okołopaznokciowych.

Jak przebiega zabieg?

Plastyka jest zabiegiem, w którym stosuje się miejscowe znieczulenie, najczęściej preparatami ligocainy. Lekarz dostosowuje technikę cięcia tak, aby uzyskać najlepsze możliwe efekty, zminimalizować stopień inwazji w naturalną tkankę, a także zmniejszyć czas rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Podczas zabiegu wycina się skórę i tkanki zmienione zapalnie, a następnie zakłada się szwy. Pacjent nie wymaga specjalnej rekonwalescencji – może powrócić do swoich codziennych zabiegów praktycznie natychmiast, chociaż przez pierwsze dni należy unikać zbyt długiego chodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie wolno chodzić – wręcz przeciwnie: umiarkowany wysiłek, spacery oraz prawidłowy chód sprzyjają szybszemu gojeniu.

Przed plastyką pacjent dostaje specjalne wytyczne, dzięki którym przygotowuje się do zabiegu

Zabieg jednego palca trwa do godziny czasu. Podczas jednej wizyty istnieje możliwość wyleczenia więcej niż jednego palca. Plastyka wykonywana jest przez lekarza, który nie tylko dba o lecznicze efekty zabiegu, ale również o naturalny i estetyczny wygląd wyleczonych palców. Dzięki stosowaniu Serum kolagenowego Arkady po plastyce, pacjent może cieszyć się pięknymi palcami bez blizn.

Bezpieczeństwo plastyki wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów paznokciowych jest metodą skuteczną, dostępną na naszym rynku już od kilku lat. Jest metodą bezpieczną, niewymagającą długiej rekonwalescencji. Dlaczego? Ponieważ w tej metodzie pracujemy tylko i wyłącznie na tkance skórnej, która jak wiemy, charakteryzuje się szybką naturalną odbudową, dzięki czemu nie występuje ryzyko wystąpienia powikłań.

Pozostałe metody chirurgiczne takie jak resekcja klinowa oraz ściąganie chirurgiczne całego paznokcia są zabiegami wykonywanymi na macierzy paznokcia – wrażliwej tkance twórczej, którą bardzo łatwo uszkodzić. Plastyka wałów okołopaznokciowych nie powinna być kojarzona z tymi zabiegami.

Plastykę można wykonać w dowolnym momencie. Zarówno w trakcie, jak i po leczeniu wrastających paznokci. W naszym gabinecie zawsze dobieramy najlepsze rozwiązanie do oczekiwań, potrzeb i możliwości pacjenta. 

Chirurgiczna korekta wałów okołopaznokciowych to w dzisiejszych czasach jedyna tak skuteczna, szybka i bezpieczna metoda.

Plastyka pozwala przywrócić naturalny, zdrowy wygląd palców. Uwalnia od bólu, dyskomfortu, a także wstydu, ponieważ przerośnięty wał wygląda nieestetycznie. W naszym gabinecie profesjonalną plastykę wałów okołopaznokciowych wykonuje lekarz– Tomasz Trochanowski.

Praktycznie zawsze przed zabiegiem plastyki wałów wykonywany jest zabieg metodą Arkady. Dlaczego? Ponieważ płytka paznokcia jest zwykle zdeformowana lub posiada ubytki, rekonstrukcja płytki paznokcia pozwala na:

  • utrwalenie kształtu kompletnej płytki paznokcia wraz z uzupełnieniem ewentualnych ubytków,
  • poprzez odtworzenie oryginalnego kształtu paznokcia możliwe jest wytyczenie ergonomicznych linii cięcia chirurgicznego, przez co unikamy zbyt dużego lub zbyt małego wycięcia tkanek,
  • naturalną ochronę przed ewentualnym uszkodzeniem narzędziami podczas zabiegu w związku z pokryciem płytki akrylem lub kompozytem,
  • szybsze gojenie się po zabiegu poprzez usunięcie drażniących fragmentów płytki i wyrównanie jej brzegów.

Źródło: www.zrodlana.com.pl - Autor: dr. Tomasz Trochanowski

Podolog Gorzów
    • Slider 26
    • Slider 27