Brodawki wirusowe

  • Brodawki wirusowe

    Brodawki wirusowe

Brodawki, często nazywane  kurzajkami, są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV2). Do zakażenia dochodzi najczęściej w takich obiektach jak: basen, siłownia, hotel, sala gimnastyczna oraz w przypadku przymierzania obuwia. Brodawki – mają nie równą strukturę i wyglądem przypominają „kalafior”. Często mylone są zwłaszcza u dzieci z odciskami ( dzieci nie mają odcisków). Mogą występować pojedynczo lub w skupiskach.

Metody terapeutyczne:

Elektrokoagulacja

Metod terapeutycznych jest kilka w naszym gabinecie niektóre z metod są łączone w celu przyspieszenia leczenia. Dobór metody terapeutycznej uzależniony jest między innymi od wieku pacjenta. Stosujemy najczęściej metodę elektrokoagulacji, która na tą chwilę jest jedną z najskuteczniejszych metod w pozbyciu się problemu. Nie może być niestety wykorzystana we wszystkich wypadkach, dlatego też wykorzystujemy alternatywną metodę – preparaty chemiczne.

Preparaty chemiczne

Działanie preparatu polega na „wyciągnięciu” zmiany na zewnątrz. Systematyczne wizyty w gabinecie mają za zadanie oczyszczanie tych zmian w trakcie trwania terapii. Brodawki potrafią sięgać na 5-6mm w głąb skóry, dlatego też sprawiają ból przy chodzeniu.

Wymrażanie/chirurgia - dlaczego nie przynosi efektu?

Za brak skuteczności terapii metodą wymrażania jest odpowiedzialna głębokość zmian, z kolei usunięcie chirurgiczne pozostawia bliznę, co prowadzić może do zaburzeń w biomechanice stopy.

Terapie stosowane w naszym gabinecie są skuteczne i bezpieczne, natomiast powodzenie terapii  wiąże się z bezwzględnym przestrzeganiem zaleceń i współpracy z podologiem. Ważnym aspektem terapii jest suplementacja wit. D3 aby wzmocnić układ immunologiczny, poprawiając tym samym odporność organizmu i skuteczność terapii.

Podolog Gorzów
    • Slider 26
    • Slider 27